wtorek, 24 listopada 2015

24-11-1991

24-11-1991
Ten dzień nie był miłym dniem. Rano spadła na mnie, jak i na wielkie grono fanów smutna wiadomość - odszedł na zawsze Freddie Mercury. 
To nie pierwszy mój post związany z tą datą, ale uważam że powinno się przypominać tą postać, zwłaszcza młodszym pokoleniom....
W tym roku przypada także 40 rocznica powstania jednego z największych przebojów zespołu Queen - Bohemian Rhapsody. Jest to jak dla mnie jeden z najwspanialszych utworów jakie powstały. Ten rok 1975 był wyjątkowy ;) ja się urodziłam i taki hicior ;).
Często gdy coś w życiu nie układa się  tak jak bym chciała, gdy ciężko pogodzić się z tym co nas spotyka, w mej duszy gra "The show must go on"...Freddie Mercury, właściwie Farrokh Bulsara‌; ur. 5 września 1946 w Stone TownZanzibar, zm. 24 listopada 1991 w Londynie) – brytyjski muzyk, wokalista rockowy i autor tekstów, frontman brytyjskiej grupy Queen. Wielokrotnie wyróżniany tytułem jednego z najlepszych wokalistów w historii muzyki popularnej, autor takich utworów jak „Bohemian Rhapsody”, „We Are the Champions”, „Somebody to Love”, „Killer Queen” czy „Crazy Little Thing Called Love”. Zmarł z powodu powikłań wywołanych przez AIDS.
4 komentarze:

 1. Ania, kocham Cię za ten post! Freddie i Queeen to moja wielka miłość muzyczna, a Bohemian to w ogóle ideał!

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu, masz rację warto i trzeba o tym przypominać, to wielka osobowość muzyczna! te wielkie talenty muzyczne są bardzo wrażliwe i często nie radzą sobie z codziennością, to smutne.

  http://lamodalena.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Był niepowtarzalny... Tak jak Michael Jackson..

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ten zespół, jego utwory są ponadczasowe. Śmierć Freddiego to jeden z najsmutniejszych dni w historii muzyki.

  OdpowiedzUsuń