czwartek, 24 lipca 2014

Troja....

Dziś kilka fotek z wypadu do skansenu   "Karpackiej Troji", kolejna wycieczka z cyklu cudze chwalicie ...;-)

Miejsce w którym powstał Skansen należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce o wyjątkowym znaczeniu dla poznania pradziejów całej Europy Środkowo-Wschodniej. W trakcie prac wykopaliskowych, zwłaszcza tych prowadzonych od 1991 r przez Jana Gancarskiego, odkryto tu ponad 160 tys. zabytków, na które składają się naczynia, wyroby z ceramiki, krzemienia i kamienia, kości i rogu, a także brązu i żelaza. Wiele z nich jest zabytkami unikatowymi, uznawanymi za wspaniałe dzieła dawnej sztuki i rzemiosła. 
Karpacka Troja
 

W Trzcinicy odkryto jedną z pierwszych silnie ufortyfikowanych osad znanych z terenu Polski, która powstała w początkach epoki brązu, ponad 4000 lat temu! To także tu odkryto pierwszą w Polsce osadę zakarpackiej kultury Otomani-Füzesabony odznaczającej się wyraźnymi wpływami śródziemnomorskimi, datowaną na okres 1650-1350 p.n.e. Ze względu na rangę tego odkrycia, chronologię oraz wyraźne wpływy południowo-europejskie miejsce to nazwane zostało Karpacką Troją. 


Aby swobodnie biegać po nierównym terenie i wspinać się na wzgórze założyłam wygodne spodnie i płaskie buty. Spodnie - świeżo upolowane za 2 zł w SH.

Spodnie - sh
Marynarka - sh
Buty - Gino Rossi
Plecak - Baron

6 komentarzy:

 1. świetne miejsce

  ps. a u mnie? klasycznie i modnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale piekne miejsce, idealne na wakacyjne wycieczki!
  A Ty wygladasz pieknie w tym niesmiertelnym polaczeniu czerni i szarosci. Pozdrawiam Anulka!
  Anka

  OdpowiedzUsuń
 3. mam ogromną słabosć do skansenów, marzy mi się wycieczka objazdowa po wszystkich! Pięknie Aniu wygladasz ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę wycieczki. Czytałam o tym miejscu, ale jeszcze nie miałam okazji odwiedzić. To lato już zaplanowałam nad morzem, ale w przyszłe, kto wie...
  Wyglądasz doskonale.

  OdpowiedzUsuń
 5. super miejsce i fajne zdjęcia :)) na takim luzie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne miejsce:)))piękne zdjęcia:))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń