wtorek, 31 maja 2011

James Dean

Jamea Dean - (ur. 8 lutego 1931 zm. 30 września 1955) - amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, dwukrotnie nominowany do Oscara. Niedługo po swojej śmierci stał się ikoną popkultury, jak również światowego kina oraz nonkonformistycznej postawy życiowej. Przyczyniła się do tego przede wszystkim rola zbuntowanego nastolatka Jima Starka w filmie Buntownik bez powodu. Pozostałe dwie znaczące produkcje z jego udziałem, Na wschód od Edenu i Olbrzym, chociaż wszystkie powstały w okresie, gdy aktor dopiero zdobywał sławę, umocniły jego status w kulturze masowej, który przypieczętowała nagła śmierć Deana w wieku zaledwie 24 lat. Jest pierwszą osobą, która otrzymała pośmiertnie nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor i jedyną, która otrzymała ją dwukrotnie.
Dlaczego o nim wspominam.  Bo udało mi się upolować dla mnie rewelacyjną torebkę właśnie z tym niesamowitym James'em w roli głównej ;).  Ja nie wiem jak to możliwe, że czekała na mnie w SH w dniu szalonych cen ;). Zapłaciłam za nią 0,50 zł. Widocznie nie zauroczyła nikogo tak  jak mnie.  A ja dziś dumnie z nią spacerowałam ;), do tego założyłam spódnicę, która już tu była ale bardzo ją lubię więc nie wykluczone że się jeszcze pokaże, do tego biała lniana bluzeczka i gotowe;)Spódnica - Monnari
Top - Camaieu
Buty - Allegro
Torebka - SH
Biżuteria - wyrób własny

11 komentarzy:

 1. Torba.
  Wow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Dałabym więcej.
  Wprawdzie kochała się w nim moja mama, ale mnie to nie przeszkadza kochać torebkę. Z nim.

  OdpowiedzUsuń
 2. piękna całość, lubię tę spódnicę! ;)
  torebka piękna, lubię dodatki mające swoją historię, mówiące coś ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo mi się podoba : ) . oczywiście dodaję do obserwowanych i liczę na to samo ; **

  oldcool-ada.blogspot.com . zapraszam !

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie wyglądasz, biel i czerń to pewny zestaw! Radziłabym ci zawiązać te taśmy w kokardę, mam wrażenie, że jak wiszą to jakoś dziwnie wygląda. I biorą się jakby znikąd bo ich początek przykrywa bluzeczka:)

  OdpowiedzUsuń
 5. James Dean is a hottie and your skirt is super fun. The two pair very well together.
  Cheers,
  Bre

  OdpowiedzUsuń
 6. Amazing outfit, love your sandals, very cute.
  Yoana.:)

  OdpowiedzUsuń